Our-Story...

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 22-05-2013 19:40:59

 Nieve

Rozgadany

Skąd: Narnia jest w drugą stronę.
Zarejestrowany: 12-02-2013
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Opowiadania, które lubimy

Spotkałam się już w pewnym miejscu z takim wątkiem i pomyślałam: "Czemu by nie?". I tak oto go stworzyłam i tutaj!
Chodzi o to, że możemy tu mówić o opowiadaniach, które czytaliśmy. Zarówno takich które nam się podobały, jak i nie. Choć wątpię, czy ktoś by czytał jeśli mu się nie podoba. ^^
Nie chodzi mi tu oczywiście o książki, a twórczość internetową, z którą się zetknęliście. Fanfiction, czy własne... Wszystko ;3


To ja zacznę.
Ostatnio czytałam '1947' po raz drugi. Autorem jest ohfuckiteverythingstaken. Jest to fanfiction HP, pairing HP/TMR.
"Harry przenosi się do czasów Toma Riddle'a i zostaje uczniem w Hogwarcie, podczas gdy młody Voldemort jest nauczycielem Obrony przed Czarną Magią."
No właśnie... W pierwszych dziesięciu rozdziałach się po prostu zakochałam, gorzej z następnymi. Nie jestem zwolenniczką zbyt zaplątanych tekstów, niepotrzebnego przeciągania, ani tym bardziej Wampirów. Mimo to, to opowiadanie mnie urzekło naprawdę, a na epilogu... Strach się przyznać, ale płakałam. Nie chce spoilerować za dużo, a sądzę, że i tak już odrobinę to zrobiłam, więc dodam tylko jeszcze jedno.
Harry zdecydowanie za często zmienia tam imię bądź nazwisko.

To kto będzie następny?

Ostatnio edytowany przez Nieve (22-05-2013 19:41:25)


Now we will create a zikru to Goście.
Let him be equal to your stormy heart.

Offline

 

#2 22-05-2013 23:52:30

Patka1010

Gość

Re: Opowiadania, które lubimy

Ja bardzo lubiłam czytać o Greczyn Cotton, ale postać była zbyt wyidealizowana ;3 Później zaczęło mnie to nudzić, bo cokolwiek ona nie zrobiła to była:
a) najlepsza
b) najładniejsza
c) zawsze wygrywała

Później trafiłam na HP i Gwiazda Mroku. Wprawdzie niektóre momenty naprawdę mnie obrzydzały, ale jest to mój ulubiony blog, z opowiadaniem.

Często sprawdzam Azjatycki Cukier i Skośne oczy ;3 Często je czyta, bo interesuję się krajami azjatyckimi ;3

 

#3 23-05-2013 02:19:54

 Nieve

Rozgadany

Skąd: Narnia jest w drugą stronę.
Zarejestrowany: 12-02-2013
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: Opowiadania, które lubimy

Greczyn Cotton nie czytałam, ale sądzę, że by mi się nie spodobało *macha karta z napisem 'śmiech' w stronę przyglądającego się tłumu* Mój humor jest nierozumiany...
Też czytałam Gwiazdę Mroku... Gdzieś do 40 rozdziału, bo potem to już nie mogłam tego znieść. Wszystko co ma Wampiry jest nie dla mnie, no chyba że nie jest to aż tak wyraziste. ;') Za to uważam, że lekkie Drarry zawsze dobre.
Jak lubisz takie 'azjatyckie' mogę polecić:
1. Arive or Dead - o pisarzu, który przypomina sobie swoją pierwszą miłość. Japonia, of course, lekki slash. I gwarancja ochoty na płacz.
2. Heart's Eyes - tym razem... Korea? Boże, nie wiem, ale chyba tak. Dopiero się za to biorę sama, ale zapowiada się ciekawie. Niewidomy chłopak i gościu, który śpiesząc się nie zauważył go na swojej drodze. Idealnie, nie? XD Ale jest nawet fajne, choć mam ochotę zjechać autorkę za niektóre rzeczy, ale to szczegół. ;')



EDIT: Na tym drugim blogu znajduje się jeszcze jedno opowiadanie, którego nie czytałam jeszcze i nie wiem o czym jest xd

Ostatnio edytowany przez Nieve (23-05-2013 15:29:50)


Now we will create a zikru to Goście.
Let him be equal to your stormy heart.

Offline

 

#4 23-05-2013 15:07:23

Patka1010

Gość

Re: Opowiadania, które lubimy

W Greczyn Cotton też był chyba jakiś wampir, nie pamiętam dokładnie ;3 Już chwilę temu to czytałam, ale wiem, że główną bohaterką była wyidealizowana blond dziewczyna z dużymi oczami i buntowniczym charakterem.
Ja przeczytałam całą gwiazdę mroku może dwa razy całość, a trzeci raz wybrane momenty ;3 MAŁY SPOILER M. in. z ucieczką "tygrysa" z zoo xD I jak byli w tamtym mieście, gdzieś tam ;3
Jak tylko będę miała czas to przeczytam, u na pewno dodam na listę "Blogów oczekujących na przeczytanie" ;3 

 

#5 23-05-2013 21:51:23

 Nieve

Rozgadany

Skąd: Narnia jest w drugą stronę.
Zarejestrowany: 12-02-2013
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: Opowiadania, które lubimy

Dobra, tamte dostały już linki ;p
Hm, czytam teraz FF HP, Harry/Tom. "Czas kwitnienia róż". Już to kiedyś czytałam, ale tak dawno, że w tym momencie mam zamiar sobie przypomnieć. Jest to dzieło autorstwa Paimpont i tłumaczenia na polski Dagulec (za co bardzo dziękujemy). Opowiadanie znajduje się na serwisie fanfiction.net ;p
Harry cofa się do 1942, żeby zabić młodego Toma. Ale ktoś jeszcze wpadł na ten pomysł. (przyznajmy się - JP jest idiotą *-* to CHYBA on był) Co z tego wyniknie sama jestem ciekawa.
Mogę polecić też 'To kill you with a kiss', tej samej autorki, lecz tłumaczenia partofforever. Po prolsku jest na razie tylko 9 rozdziałów i bardzo rzadko dochodzą nowe. Ja sama zaczęłam czytać po angielsku z lekką pomocą tłumacza Google. Nie wszystko rozumiem, ale przy okazji sama się uczę, więc nie jest źle.
Linki będą jutro, bo z tela to za dużo roboty.


Now we will create a zikru to Goście.
Let him be equal to your stormy heart.

Offline

 

#6 03-06-2013 22:38:19

Patka1010

Gość

Re: Opowiadania, które lubimy

Ostatnimi czasy nie mam w ogóle czasu czytać, więc dopiero co zacieram rączki, żeby zabrać się za cokolwiek...
A czytałaś bloga, który opowiada o tym, że Harry Potter został wampirem i robili różne dziwne i niecne rzeczy? Że Cho Chang była też wampirzycą i chciała mu wyssać krew, ale okazało się, że nie może, bo on jest jakimś Księciem czy coś, a Draco Malfoy jest księciem elfów? Nie pamiętam tytułu...
A widziałaś może "Draco Malfoy i... bardzo skoczny szczur"?
Nie pamiętam czy dokładnie tak się pisze tytuł, ale wiem, że był tam bardzo skoczny szczur :3 Osobiście bardzo mi się podobało, może początek był lekko drętwy, ale później jak się rozkręciłam to cały czas się śmiałam :3

 

#7 07-06-2013 22:34:40

 Nieve

Rozgadany

Skąd: Narnia jest w drugą stronę.
Zarejestrowany: 12-02-2013
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: Opowiadania, które lubimy

Niestety przyznam, że nie czytałam... Żadko czytam o samym Draco, a co dopiero coś, gdzie widzę wampiry i Harry'ego jakiego jakiegoś władcę.
Ostatnio do gustu mi przypadły opowiadania typu Harry Malfoy. W sensie, że Harry jako brat Draco, zazwyczaj młodszy. Niestety mało kiedy da się trafić na takie opowiadanie, nad czym ubolewam. Najczęściej jest to pairing Harry/Dafne Greengrass.
W tym guście mogę polecić 'Malfoy family' autorstwa Lady Malfoy. Co prawda Harry nie jest tam bratem Draco, ale fabuła jest naprawdę wciągająca.
Mogłabym polecić jeszcze wiele rzeczy, ale niestety sama nie mam czasu czytać, a i słaby dostęp do internetu się w to wlicza. No i czas zaliczyć w końcu moje piękne nie klasyfikacje ze wszystkich przedmiotów.


Now we will create a zikru to Goście.
Let him be equal to your stormy heart.

Offline

 

#8 07-06-2013 23:21:47

Patka1010

Gość

Re: Opowiadania, które lubimy

Ja czytałam, ponieważ miałam trochę czasu :3 A nie było nawet takie złe, ale postać była wyidealizowana, taka jak zawsze...
Ja kiedyś szukałam Harry Riddle, ale mało jest takich fajnych, a Draco Riddle jest dopiero ciężko znaleźć :3
Ostatnio nie czytałam, żadnego ciekawego bloga.
Przeczytałam już "Czas kwitnienia róż" :3 Czuję się w tym zakochana  Ale jest tylko 10 rozdziałów?
Zabieram się za czytanie linka, który podałaś.
Mi się podobają blogi o córkach Czarnego Pana.

 

#9 08-06-2013 09:20:05

 Nieve

Rozgadany

Skąd: Narnia jest w drugą stronę.
Zarejestrowany: 12-02-2013
Posty: 204
Punktów :   
WWW

Re: Opowiadania, które lubimy

hah, jak ci się takie podobają to może czytałaś Hanrietta Riddle? Czy jakoś tak się to zwało. ^^Niestety nie mama linka do tego opowiadania, ani nie mogę go namierzyć. Sama chciałam to przeczytać, ale jeden opis mnie zniesmaczył i jakoś nei mogłam. Nie pamiętam jednak już co tam było, więc jeśli znajdę to na pewno się za to wezmę.
Co do 'Malfoy Family' to rozdziały są co niedziela. Jak autorka wyśle mi maila z plikiem to zbetuję i na pewno jutro już on będzie, jak zawsze.
Oh, tak... Też żałuję, że to ma tak mało. Nie jest to długa 'Siła Życia', ale wciąga równie mocno. I oba te opowiadania zalęgły się i zapuściły kwiaty w moim sercu. Mogłabym je czytać w kółko i w kółko, i w kółko.


Now we will create a zikru to Goście.
Let him be equal to your stormy heart.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Holandia psychoterapia